Гласуване №43
ЗИД на Закона за държавния бюджет на Република България за 2022 г. - второ гласуване - параграф ... - предложение от Любомир Каримански и група н.п. (№...240)
1. Контекст от стенограмата
Искам да припомня само, неговото предложение е следното: „В § 18, ал. 1 да се добави „за периода от 1 юли 2022 г. до 31 декември 2022 г.“.
Отделно ще гласуваме двете редакционни, защото все пак не са пряко свързани.
Подлагам на гласуване това предложение за добавяне на периода.
Гласували 226 народни представители: за 225, против няма, въздържал се 1.
Предложението е прието.
Второто предложение на господин Сабрутев е в ал. 2 на § 19. Това е на следващата, 63-та страница.
Ще изчета предложението му, за да знаете какво гласуваме точно: „След текста в ал. 2 се поставя запетая и се добавя следният текст: при отчитане на пълната себестойност на произведената електрическа енергия необходимите средства за изпълнение на инвестиции и ремонти без ДДС, гарантиращи дългосрочната експлоатация на производствените мощности и осигуряващи икономически обоснована норма на възвръщаемост на капитала.“
Гласували 223 народни представители: за 223, против и въздържали се няма.
Предложението е прието.
И сега гласуваме цялото предложение на тримата народни представители, завършващо с № 242 в сигнатурата, с направените редакции.
Те са два нови параграфа. Те няма да са 18 и 19 вече, но това е въпрос на номерация.
Гласували 223 народни представители: за 223, против и въздържали се няма.
Предложението е прието.
Това означава, че господин Сабрутев на практика, както заяви, оттегля неговото редакционно предложение.
Трябва да гласуваме следващото предложение – да, те са идентични на практика почти. Обаче на мен ми се струва, че след като приехме това, нека ме посъветват, мисля, че не мога да го подложа на гласуване, тъй като на практика същите текстове с други цифри вече са. Да, да, така че не бива да го подлагам на гласуване, нали така? Защото ще стане противоречие в текстовете. Така че това предложение – да, то на практика... Най-добре е, ако го оттеглите да Ви кажа, обаче предложението (Народният представител Рамадан Аталай иска думата.) Благодаря, господин Аталай.
РАМАДАН АТАЛАЙ (ДПС): Благодаря Ви, господин Председател.
Идеята – целта ни все пак беше да подпомогнем хората през икономиката, но не и да въведем комунизма, защото с 250 лв. и 100% вече значи бизнесът ще плаща 250 лв. ток. Това направихме. Да ви е честито!
Тъй като моето предложение, вече голяма част от тези текстове влязоха, само разликата от 250 на 100, аз оттеглям моето предложение, но с ясното съзнание, че това, което приехме в момента, е само в полза на бизнеса. Благодаря Ви. (Реплика: „Не е вярно!“)
ПРЕДСЕДАТЕЛ КРИСТИАН ВИГЕНИН: Благодаря, господин Аталай.
И остана предложението на народните представители Каримански, Митева, Чорбанов и Василева, което завършва на 240.
Да го гласуваме ли, господин Каримански? Я проверете още веднъж – страница 64. Няма някакво, нали – да? Мисля, че няма противоречия тук. Така или иначе то не е подкрепено, но все пак подлагам го гласуване.
Сигнатурата завършва на 240.
Гласували 225 народни представители: за 22, против 25, въздържали се 178.
Предложението не е прието.
С което приключихме основните текстове, но знаете, че имаме още малко работа.
Давам думата сега на господин Каримански.
ДОКЛАДЧИК ЛЮБОМИР КАРИМАНСКИ: Уважаеми господин Председател, уважаеми колеги! Стигнахме до § 32 по вносител. И тук е мястото да докладвам, че Комисията изготви допълнителен доклад, така, както днес беше дебатирано.
Комисията предлага да се създаде нов § 27:
„§ 27. В Закона за бюджета на Националната здравноосигурителна каса за 2022 г. (обн., ДВ, бр. ...) в чл. 1, ал. 2 се правят следните изменения и допълнения:
1. На ред 1.1.3 в колона 3 числото „5 734 171,1“ се заменя с „5 732 071,1“.
2. На ред 1.1.3.8 в колона 3 числото „120 000,0“ се заменя със „117 900,0“.
3. На ред 1.1.3.8.1 в колона 3 след думата „сигурност“ се добавя „както и за поставяне на ваксини срещу COVID-19 за здравноосигурени лица“.
4. На ред 1.1.4 в колона 3 числото „120 570,6“ се заменя с числото „106