#1 · speech
Уважаеми колеги, добро утро! Моля да заемете местата си. Уважаеми колеги, моля за регистрация. Колеги, нямаме необходимия кворум, за да открием заседанието. Ще дам възможност отново в 9,30 ч. (Реплики: „По групи!“) Моля да се покаже резултатът по групи. (Няма регистрирани народни представители от парламентарните групи на ГЕРБ-СДС, ДПС, ИТН и ВЪЗРАЖДАНЕ.) В 9,30 ч., колеги, ще направим втори опит за събиране на необходимия кворум за откриване на заседанието. 9,52 ч.
#2 · speech
Уважаеми колеги, моля, заемете местата си. Моля, режим на регистрация. Моля, покажете резултата по групи. (Няма регистрирани народни представители от парламентарните групи на ГЕРБ-СДС, ДПС, ИТН и ВЪЗРАЖДАНЕ.) Регистрирани са 112 народни представители. Уважаеми колеги, отново не можем да съберем необходимия кворум. Явно е важно да бъде гласуван вот на недоверие на правителството, но не и Народното събрание да продължи нормалния си ход на работа. За съжаление, днес очевидно отново няма да можем да работим. Желая Ви хубав ден, колеги! (Скандиране: „Мафия! Мафия! Мафия!“) 9,54 ч. Председател съгласно чл. 5, ал. 5 от ПОДНС: Мирослав Иванов Секретари: Юлия Иванова Зорница Стратиева