Гласуване №3
ЗИД на Закона за опазване на околната среда - второ гласуване - процедура от Пламен Абровски за прекратяване на дебата
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ МИРОСЛАВ ИВАНОВ: Благодаря Ви, господин Сандов.
Колеги, ще подложа на гласуване процедурното предложение на господин Абровски за прекратяване на дискусията. (Реплика от народния представител Десислава Атанасова.)
Госпожо Атанасова, длъжен съм да подложа на гласуване направеното предложение.
Моля, режим на гласуване. (Реплики.)
Предложението все пак може да не бъде прието.
За колегите, които влизат сега в залата, гласуваме прекратяване на дискусията по параграфи 8 и 9.
Гласували 174 народни представители: за 111, против 58, въздържали се 5.
Предложението е прието.
Колеги, имаше двама записани за изказване. Ще им дам възможност да направят своите изказвания и след това ще преминем към гласуване на двата текста.
Господин Младен Шишков и след това госпожа Татяна Султанова.
Заповядате, господин Шишков.
МЛАДЕН ШИШКОВ (ГЕРБ-СДС): Благодаря, господин Председател.
Не знам защо дискусията се върти само около това какво е направено през последните 10 години сякаш преди това нищо не се е случвало или всъщност наистина нищо не се е случвало.
Колеги, не знам защо подхванахме темата за пътищата, която няма нищо общо с разглеждания законопроект, но мога да Ви кажа, че пътната мрежа в България е 20 000 км и в лошо състояние е половината от нея, а за последните 10 години почти 1/3 е ремонтирана. Тези ремонти не са ремонти на нашите изграждани нови пътища, а ремонти на това, което е било преди нас. Така че доста нелепо е да се говори, че всичко започва от ГЕРБ.