Гласуване №53
Правилник за организацията и дейността на Народното събрание - член 26 (става член 27) - предложение от Атанас Славов и Иван Димитров - предложение за прекратяване на дебата - прегласуване
1. Контекст от стенограмата
ДОКЛАДЧИК НАСТИМИР АНАНИЕВ: Прегласуваме прекратяването на дебата, което беше предложено.
ХРИСТО ГАДЖЕВ (ГЕРБ-СДС, от място): Ние имаме прегласуване на предложението отпреди малко, не на това.
ДОКЛАДЧИК НАСТИМИР АНАНИЕВ: Нали, развали се системата. (Викове: „Ааа!“)
ПРЕДСЕДАТЕЛ МУКАДДЕС НАЛБАНТ: Моля, гласувайте!
Гласували 192 народни представители: за 134, против 38, въздържали се 20.
Предложението е прието. (Шум и реплики.)
Гласуваме основния текст.
ДОКЛАДЧИК НАСТИМИР АНАНИЕВ: Процедурата по удължаване.
ПРЕДСЕДАТЕЛ МУКАДДЕС НАЛБАНТ: Процедурата по удължаване – един час преди 16,30 ч. … (Реплики на народните представители Георги Свиленски и Филип Попов. Реплики между народните представители от различните парламентарни групи.)
ФИЛИП ПОПОВ (БСП за България, от място): По кой член от Правилника?
ГЕОРГИ СВИЛЕНСКИ (БСП за България, встрани от микрофоните): Подложете на гласуване. Недейте да чакате, има още една минута, няма как да стане. После ще го проверите, подложете на гласуване.
ПРЕДСЕДАТЕЛ МУКАДДЕС НАЛБАНТ: Добре.
Още веднъж формулирам предложението от парламентарната група…
ГЕОРГИ СВИЛЕНСКИ (БСП за България, встрани от микрофоните): Няма нужда, то е ясно – да се продължи до 18,00 ч. (Силен шум от ГЕРБ-СДС.)
ПРЕДСЕДАТЕЛ МУКАДДЕС НАЛБАНТ: Предложението е… (Силен шум, викове от ГЕРБ-СДС.)