Гласуване №11
Процедура от Ал. Иванова за удължаване на р.време до приключване на т.8
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ МИРОСЛАВ ИВАНОВ: Отнемам Ви думата и на Вас, господин Биков. (Ръкопляскания от „Продължаваме Промяната“.)
Колеги, има ли други процедури? Не виждам.
Подлагам на гласуване предложението на господин Иванов работата на Народното събрание днес да продължи до приключване на точка осма от дневния ред.
Гласували 169 народни представители: за 61, против 88, въздържали се 20.
С това предложението не е прието.
За декларация госпожа Атанасова от ГЕРБ-СДС.
Заповядайте, госпожо Атанасова.
ДЕСИСЛАВА АТАНАСОВА (ГЕРБ-СДС): Благодаря Ви. Господин Председател. Уважаеми колеги! Очевидно сме в последните два часа на втората сесия на Четиридесет и седмото народно събрание. Сесия, която премина под знака на успехите на Вашата четворна коалиция.
Щастливи, вероятно, че коалицията Ви е стабилна и управлява прекрасно. Не само не гласувахте за разглеждане на важни точки в днешния дневен ред, но и си гласувахте 10-дневна великденска ваканция.
Срамно упражнение. Имайки предвид че много от въпросите от дневния ред на българското общество очевидно ще изчакат да си починете.
Да припомням ли, че все още няма мерки за борба с кризата, за борба с кризите, за борба с инфлацията, за борба с цените. Няма дори идеи в управляващото мнозинство.
Вие, уважаеми, през тази сесия се занимавахте единствено с кадруване и партий