Гласуване №17
Номер (17) ГЛАСУВАНЕ проведено на 09-09-2021 13:03 по тема ЗИД на Закона за бюджета на държавното обществено осигуряване за 2021 г. - второ гласуване - параграф 13 - предложение от Десислава Атанасова и гупа н.п. - процедура за удължаване на работното време до 17 часа
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ИВА МИТЕВА: До 17,00 ч. или до приключване на бюджета на НЗОК? (Реплики.) До 17,00 ч. – добре.
Подлагам на гласуване процедурното предложение за удължаване на пленарното заседание до 17,00 ч.
Гласували 209 народни представители: за 184, против 14, въздържали се 11.
Предложението е прието. (Народният представител Мария Капон иска думата.)
Госпожо Капон, нямате изказване. Прочетох записаните до процедурата. Бяха се записали господин Ненков, Гечев, Кадиев, Манолова, Филип Попов и Чолаков. До момента, в който гласувахме процедурата на господин Аталай, Ви бях прочела имената.
Госпожо Атанасова ¬– процедура. (Реплики.) Искате ли думата, или не я искате? Не искате.
Заповядайте, госпожо Капон, за процедура.
МАРИЯ КАПОН (ИБГНИ): Госпожо Председател, преди да гласуваме § 13, искам да уточня нещо с председателя на Комисията. Дали съм чула правилно: предложението на Комисията е от 1 октомври да стане 25 декември – така ли е? (Реплики.) Това е текстът, който имаме в § 13?! Благодаря Ви.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ИВА МИТЕВА: Благодаря Ви, госпожо Капон.
Прекратявам дебатите и преминаваме към гласуване.
Подлагам на гласуване предложението на Десислава Атанасова и група народни представители, което