Гласуване №13
Номер (13) ГЛАСУВАНЕ проведено на 02-09-2021 12:03 по тема Процедура от Ива Митева за извънредно заседание на 7.09.2021г. от 11:00 часа
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ИВА МИТЕВА: Не, по-добре е да я направя сега.
Правя проверка чрез компютъризираната система за гласуване.
Има регистрирани 140 народни представители. Има кворум.
Подлагам на прегласуване направеното предложение за удължаване на работния пленарен ден до приключване на точката със Законопроекта за изменение и допълнение на Закона за НСО.
Гласували 113 народни представители: за 113, против и въздържали се няма.
Пак няма кворум. (Шум и реплики от ГЕРБ-СДС: „Няма кворум.“)
Не сте участвали, но има конституционни решения, колеги. (Шум и реплики от ГЕРБ-СДС: „Няма 12 гласували!“)
Няма 121 гласували, но не е казано, че трябва да гласуват. Вие можете да присъствате и да не участвате в гласуването (реплики от ГЕРБ-СДС, ръкопляскания от ИТН), тъй като непосредствено преди това сме направили проверка и проверката е установила, че в залата има кворум. След това ние правим гласуването и от гласуването се установява – 113 за, при положение че е имало кворум. (Шум и реплики СДС-ГЕРБ: „Това е по стария Правилник!“)
Това е решението на Конституционния съд. (Ръкопляскания от ИТН, ИБГНИ.)
Заповядайте, господин Вигенин.
КРИСТИАН ВИГЕНИН (БСП за България): Може ли по начина на водене?
Факт е, госпожо Председател, че имате право да направите това тълкуване и в края на краищата преценката е Ваша, но все пак исках да напомня на колегите от „Има такъв народ“, че по наше предложение т. 1 беше отменена за утре, така че дали днес в 15,00 ч., когато най-вероятно пак няма да има достатъчно народни представители, или утре сутринта ще приемем този закон, може би не е чак от такова го