Гласуване №16
Номер (16) ГЛАСУВАНЕ проведено на 22-07-2021 13:58 по тема Решение за създаване на Временна комисия за разследване на факти и обстоятелства при използване на сълзотворен газ, употребата на сила и помощни средства от МВР извършени на 10.07 и 02.09.2020 г. срещу протестиращи граждани, както и за разследване на факти и обстоятелства свързани с подслушване и следене на протестиращи граждани, опозиционни лидери и членове на политически партии от опозицията - състав и ръководство
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ИВА МИТЕВА: Гласували 215 народни представители: за 79, против 135, въздържал се 1.
Предложението не е прието. (Ръкопляскания от ИТН.)
Подлагам на гласуване останалите направени предложения за членове на комисията, включително председател и заместник-председател.
ДЕСИСЛАВА АТАНАСОВА (ГЕРБ-СДС, от място): То противоречи на решението… (Реплики от ГЕРБ-СДС.)
ПРЕДСЕДАТЕЛ ИВА МИТЕВА: Няма пречка.
Гласували 178 народни представители: за 152, против 20, въздържали се 6.
Предложението е прието.
От парламентарната група на ГЕРБ-СДС няма пречка да си предложите нов кандидат съгласно така приетото решение.
ДЕСИСЛАВА АТАНАСОВА (ГЕРБ-СДС, от място): Процедура!
ПРЕДСЕДАТЕЛ ИВА МИТЕВА: Каква процедура?
АЛЕКСАНДЪР НЕНКОВ (ГЕРБ-СДС, от място): По начина на водене!
ДЕСИСЛАВА АТАНАСОВА (ГЕРБ-СДС): Благодаря, госпожо Председател.
Правя процедура по начина на водене. Смятах, че Четиридесет и петият парламент е достигнал дъното, което можеше да отбележи присъствието на определени народни представители – да дадат своята дан за законодателството, а и решенията, които бяха вземани – с мораториума, по който все още очакваме Конституционният съд да се произнесе – дали е противоконституционен, и други такива.
Днес обаче забелязвам, колеги, че продължавате да дълбаете. Това да нарушите собственото ни решение за паритетен принцип при съставянето на тази комисия наистина е по-надолу и от дъното