Гласуване №12
Номер (12) ГЛАСУВАНЕ проведено на 22-04-2021 12:37 по тема Решение за изменение и допълнение на ПОДНС - предложение от А.Славов и група н.п. - прегласуване
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ИВА МИТЕВА: Благодаря Ви, господин Георгиев.
За дуплика – господин Бабикян, заповядайте.
АРМАН БАБИКЯН (ИСМВ): Уважаема госпожо Председател, уважаеми колеги! Когато става дума за любов, Ви предлагам да замълчите и да се съсредоточите около снимки на легло, чекмедже и пистолет. Вашата партия беше зачената именно в този грях – един народен представител напусна НДСВ и се обяви за представител на ГЕРБ. Вашата партия!
В този ред на мисли е добре да бъдете малко по-скромни. Когато преди малко говорившият спомена за влизането ни в Европейския съюз, е добре да се съсредоточите и да видите кой работеше за влизането в Европейския съюз – българската десница, накрая българската левица и нейният министър-председател, а не ГЕРБ. Вие отсъствахте от този процес, така че Ви моля да бъдете една идея по-скромни. Виждам, че сте много духовити, много Ви се сънува разцепление – няма да го досънувате, но мислете за Вас, не се грижете за нас.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ИВА МИТЕВА: Благодаря Ви, господин Бабикян.
За процедура – госпожа Василева.
ВИКТОРИЯ ВАСИЛЕВА (ИТН): Уважаема госпожо Председател, уважаеми колеги! Правя процедурно предложение за удължаване на работното време до приемането на точката от дневния ред.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ИВА МИТЕВА: Благодаря Ви.
Моля, гласувайте.
Гласували 186 народни представители: за 172, против 7, въздържали се 7.
Предложението е прието.
Други изказвания?
Заповядайте. (Реплика от народния представител Вежди Рашидов: „Апелирайте да си сложат маските!“)
Моля, поставете маските си!
Благодаря Ви, господин Рашидов.
ЕРДЖАН ЕБАТИН (ДПС): Уважаеми колеги, внимателно слушах дебатите по тази точка. Искам да кажа, че, господин Бабикян, имате правно основание, ако щете основание, всеки един народен представител като собствена, като индивидуална институция, да има право да се самоопределя, но тази промяна в Правилника аз я приемам по следния начин. Тя дава право на народния представител да поставя себе си над рамката, която е поставил суверенът, тоест да излиза извън тази рамка. В този смисъл не я приемам за приемлива и „Движението за права и свободи“ ще гласува „против“ тази поправка. Това е основанието.
Прави сте, но народният представител не може да излиза извън рамката, която му е поставена от суверена. Това е отправната точ