Гласуване №10
Номер (10) ГЛАСУВАНЕ проведено на 22-04-2021 12:27 по тема Решение за отмяна на Великденската ваканция на Народното събрание за 2021 г.
1. Контекст от стенограмата
ДОКЛАДЧИК ХРИСТО ДОЧЕВ: Първото предложение е от народните представители Николай Хаджигенов, Мария Капон, Арман Бабикян и госпожа Василева, като това предложение е оттеглено.
Следващото предложение е за промяна в чл. 5 от народните представители Атанас Славов и колеги, като то също е оттеглено.
Следващото предложение е от народните представители Атанас Славов, Иван Велов и колеги.
Ще прочета разпоредбата:
„Съществуващата разпоредба на чл. 7 от Правилника става ал. 1 и се създава нова ал. 2 със следното съдържание:
„(2) В срок от 5 месеца от конституиране на Народното събрание се създава Консултативен съвет по законодателството. Организацията и дейността се уреждат с правила, утвърдени от Народното събрание. Народното събрание избира поименен състав на Консултативния съвет по законодателството и определя възнаграждение на членовете му. В заседанията на Съвета могат да участват представители на юридически лица с нестопанска цел, регистрирани за осъществяване на общественополезна дейност.“
Комисията не подкрепя предложението.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ИВА МИТЕВА: Благодаря Ви.
Имате думата за изказвания. Няма.
На практика гласуваме за отхвърляне на текста. (Шум и реплики.)
Отменете гласуването.
Моля, гласувайте за предложението на Комисията да отпадне предложението на вносителите.
Гласували 139 народни представители: за 40, против 74, въздържали се 25.
Предложението не е прието.
Заповядайте.
ИВАН ВАЛЕНТИНОВ ИВАНОВ (БСП за България): Уважаема госпожо Председател, уважаеми колеги! Моля да уточним режима на гласуване – тя е точна и ясна процедура, по начина на гласуване. Гласува се предложението на Комисията, защото в момента колегите изпаднаха в неведение точно какво се гласува.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ИВА МИТЕВА: Гласува се предложението, точно така, тоест трябва да подкрепите неподкрепеното предложение на Комисията.
ИВАН ВАЛЕНТИНОВ ИВАНОВ: Гласува се само предложението на Комисията. Такава е установената практика в Народното събрание към днешна дата и да не правим двойни гласувания. Ще помоля второто гласуване или да бъде отменено, или да бъде прегласувано, защото… (Шум и реплики.)
ПРЕДСЕДАТЕЛ ИВА МИТЕВА: Гласувате по санкцията на Комисията. (Шум и реплики.)
Да, защо е санкцията на Комисията?
ИВАН ВАЛЕНТИНОВ ИВАНОВ: Най-малкото да има прегласуване, защото по-голяма час