Гласуване №49
ЗИД на Закона за устройството и застрояването на Столичната община - първо гласуване - процедура за удължаване на р.време до приключване
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ВАЛЕРИ ЖАБЛЯНОВ: Добре, правите предложение за удължаване на работното време до приключване.
Подлагам на гласуване направеното от господин Кирилов предложение за удължаване на работното време до приемане на Законопроекта.
Гласували 125 народни представители: за 113, против 1, въздържали се 11.
Предложението е прието.
За реплика има думата господин Петров. Заповядайте.
ПЕТЪР ПЕТРОВ (ОП): Благодаря, господин Председателстващ.
Моята реплика към господин Бойчев е във връзка с една част от неговото изказване, където той каза, че ще се решат проблемите на нашия град.
Аз питам: на моя град кой ще реши въпросите и в какъв закон? Аз съм от Бургас. Кой ще реши закона за града на моя колега Славчо Атанасов – Пловдив? В тази връзка смятам, че това, което правим, ще бъде, разбира се, одобрено, защото, както виждам, двете големи политически сили са настроени да го подкрепят в Народното събрание и няма как да не мине.
Но смятам, че това е крачка в грешна посока – грешна от гледна точка на бъдещото развитие на България, грешна, защото отново показва едни стари стереотипи от времето на бай Тошо, когато София беше отделна държава от останалата България. Не може с такъв подход, делейки София от останалите големи