Гласуване №29
ЗИД на Закона за безопасно използване на ядрената енергия - второ гласуване- параграф 37 нов
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЕМИЛ ХРИСТОВ: Изказвания? Няма.
Подлагам на гласуване предложението за създаване на § 37 с текста, предложен от Комисията.
Гласували 124 народни представители: за 123, против няма, въздържал се 1.
Предложението се приема.
ДОКЛАДЧИК ДЕЛЯН ДОБРЕВ: Предложение на народните представители Делян Добрев, Искрен Веселинов, Валентин Николов и Александър Ненков.
Комисията подкрепя предложението.
Предложение на народния представител Делян Добрев, направено по реда на чл. 83, ал. 5, т. 2 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание.
Комисията подкрепя предложението.
Комисията предлага да се създаде нов § 38:
„§ 38. В Закона за енергетиката (обн. ДВ, бр. ...) се правят следните изменения и допълнения:
1. В чл. 36е, в ал. 2 и 3 думата „15-о“ се заменя с „20-о“.
2. В чл. 100:
а) създават се нови ал. 3 и 4:
„(3) Сделките по ал. 1, които се сключват от производители на електрическа енергия с обща инсталирана мощност над 5 MW, включително от производители на електрическа енергия от възобновяеми източници с обща инсталирана мощност над 5 MW, както и сделките по ал. 2 се осъществяват на организиран борсов пазар на електрическа енергия.
(4) Алинея 3 не се прилага за сделки с електрическа енергия, които се сключват при условията и по реда на чл. 119, ал. 1 и 2.“;
б) досегашните ал. 3 и 4 стават съответно ал. 5 и 6.
3. В чл. 206, в ал.1 числото