Гласуване №35
Правилник за организацията и дейността на Народното събрание - Член 104 .-- -предложение на комисията
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ДИМИТЪР ГЛАВЧЕВ: Това ще покаже гласуването. Смисълът на тази процедура е, когато има записали се, но когато няма записали се, процедурата е безсмислена. Нищо друго не мога да направя, освен да я подложа на гласуване.
Гласуваме предложената процедура от народния представител Емил Димитров за прекратяване на разискванията по този член.
Гласували 188 народни представители: за 107, против 81, въздържали се няма.
Предложението е прието.
Подлагам на гласуване предложението от Мустафа Карадайъ и група народни представители, което Комисията не подкрепя.
Гласували 196 народни представители: за 86, против 97, въздържали се 13.
Предложението не е прието.
Подлагам на гласуване предложение на народния представител Жельо Бойчев и група народни представители. Комисията не подкрепя предложението.
Гласували 193 народни представители: за 84, против 97, въздържали се 12.
Предложението не е прието.
Подлагам на гласуване предложението на Комисията.
Гласували 196 народни представители: за 113, против 83, въздържали се няма.
Предложението е прието.
Отрицателен вот – народните представители Антон Кутев, Кристиан Вигенин и Таско Ерменков. Три отрицателни вота.
Заповядайте, господин Кутев.
АНТОН КУТЕВ (БСП за България): Уважаеми господин Председател, уважаеми колеги! (Реплики.)
Като не можах да направя изказване, имам право на отрицателен вот. (Шум и реплики.) Виждам, че колегите оттам се вълнуват. Ако бях направил изказване, аз ще правя отрицателен вот, така че все тая.
Искам да си дадем сметка какво правим в момента? Става ли по демократичен и по-добър Правилникът, който в момента изработваме с тези няколко промени, които вече направихме? Според мен не става.
Няколко пъти вече ограничаваме систематично извоювани права и възможности досега. Защо го правим? Според мен го правим от чиста партизанщина, защото в момента сме решили, че по този начин това ще ни е по удобно в управлението.
Редно ли е така да става? Честно казано, не мо