Гласуване №23
Правилник за организацията и дейността на Народното събрание - Глава V наименование и, член 16 (става член 17)
1. Контекст от стенограмата
АНТОН КУТЕВ: Благодаря, господин Председател.
Видях, че на Комисията й беше необходимо да няма Народно събрание, за да направи промените, за да направи резките промени в цените. Факт е, че резките промени дойдоха тогава, когато нямаше наблюдение върху Комисията, което лично аз си обяснявам до голяма степен и с това, че тази Комисия я е имало. Тоест за мен Комисията има смисъл и ние правим сега една от грешките.
Вярно е, че тя можеше да бъде като подкомисия, но е вярно, че когато има Комисия, вниманието е по-голямо и според мен ние в момента правим груба грешка, защото отслабваме контрола върху нея, резултатът ще бъде винаги спекулативен. Винаги големият капитал, за съжаление, има повече възможности от нас за контрол.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ДИМИТЪР ГЛАВЧЕВ: Благодаря Ви, уважаеми господин Кутев.
Гласуваме наименованието на Глава пета… (Шум и реплики от “БСП за България”.)
Ще Ви дам думата по начина на водене след гласуването.
Продължаваме с процедура по гласуване.
Гласуваме наименованието на Глава пета по доклада на Комисията, както и чл. 17 по доклада на Комисията след току-що направените и приети от пленарната зала промени.
Гласували 201 народни представители: за 135, против 30, въздържали се 36.
Наименованието на Глава пета и чл. 17 по доклада на Комисията, заедно с приетите промени от пленарна зала, са приети.
По начина на водене думата има народният представител Иван Иванов, след него народният представител Цветан Цветанов.
ИВАН ВАЛЕНТИНОВ ИВАНОВ (БСП за България): Уважаеми господин Председател, уважаеми колеги! Отнемане на думата на народен представител – едно конституционно право, и неспазването категорично на Правилника на Народното събрание е един изключително лош атестат за бъдещата работа на Четиридесет и четвъртото народно събрание, още повече в частност с Вашето водене в тази зала. Вие не дадохте дори възможност на народния представител, в мое лице, да се аргументира защо трябва да се направи това гласуване повторно. Можеше Вие дори да не одобрите моята причина по която искам повторното гласуване. (Шум.)
ПРЕДСЕДАТЕЛ ДИМИТЪР ГЛАВЧЕВ: Моля Ви за ред в залата.
ИВАН ВАЛЕНТИНОВ ИВАНОВ: Това, което Вие правихте, и го виждаме с тези отявлени нарушения на Правилника на Народното събрание са изключително лошо послание към всички народни представители, включително и тези, които за първи път са в тази зала. Моля от тук нататък да вземете мерки да се спазва изрично този Пр