Гласуване №3
ЗИД на Закона за електронните съобщения - първо гласуване - процедура за допускане в зала
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦВЕТА КАРАЯНЧЕВА: Благодаря, уважаеми господин Летифов.
Моля колегите, които са без маски, да си сложат маските. Само на трибуната може без маска. (Реплики.)
Моля, режим на гласуване за достъп в залата.
Гласували 157 народни представители: за 148, против 1, въздържали се 8.
Предложението е прието.
Господин Петров, заповядайте за процедура.
ПЕТЪР ПЕТРОВ (ОП): Благодаря, госпожо Председател.
Госпожо Председател, предлагам и на народните представители да обмислим дали в условията на извънредно епидемично положение да не поискаме и да гласуваме промяна в Правилника. В групата на БСП има човек с две положителни проби, но виждам, че техният говорител и най-голям пропагандатор на свободата – господин Александър Симов, влиза и разпръсква навсякъде евентуално капчици от коронавируса.
Моля наистина да обсъдим и да вземем решение хората, които са безотговорни към останалите, да бъдат отстранявани от залата от квесторите.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦВЕТА КАРАЯНЧЕВА: Благодаря, уважаеми господин Петров.
Мисля, че не трябва да достигаме до промяна на Правилника. Това е въпрос на съзнание. (Силен шум и реплики от ГЕРБ.) Виждам двама колеги от „БСП за България“, които не са с маски.
Моля Ви да си сложите м