Гласуване №3
Решение по доклад за дейността на омбудсмана на Република България през 2019 г.
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦВЕТА КАРАЯНЧЕВА: Направих забележка. Благодаря Ви.
Други изказвания, колеги? Не виждам.
Преминаваме към гласуване.
Моля, квесторите, поканете народните представители в залата.
Ще прочета още веднъж Проекта за решение:
„Проект!
РЕШЕНИЕ по Доклада за дейността на Омбудсмана на Република България през 2019 г.
Народното събрание на основание чл. 84, т. 17 от Конституцията на Република България и във връзка с чл. 22, ал. 1 от Закона за омбудсмана
РЕШИ:
Приема Доклада за дейността на Омбудсмана на Република България през 2019 г.“
Моля, режим на гласуване.
Гласували 153 народни представители: за 152, против няма, въздържал се 1.
Докладът е приет.
Да благодарим на омбудсмана и екипа ѝ и да им пожелаем ползотворна работа!
Преминаваме към следващата точка от днешния дневен ред:
ПЪРВО ГЛАСУВАНЕ НА ЗАКОНОПРОЕКТА ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ЗАКОНА ЗА АДМИНИСТРАТИВНИТЕ НАРУШЕНИЯ И НАКАЗАНИЯ.
Колеги, само искам да Ви информирам във връзка с вчерашния Председателски съвет относно доклада на главния прокурор, че вчера съм провела разговор с него. Той ще има готовност и по възможност докладът да бъде внесен дори преди 8 октомври – така, както е написал в писмото. Така че в момента, в който постъпи докладът, веднага ще го разпределя на Комисията. Ще помоля госпожа Александрова да го гледа в много кратки срокове, за да може да влезе в залата. А вчера се разбрахме на Председателския съвет, че ако някоя от парламентарните групи реши, може да внесе и проект за решение за изслушване на прокурора за първото шестмесечие – за доклада, който ще внесе и за първото шестмесечие.
Продължаваме нататък.
С Доклада на Комисията по правни въпроси ще ни запознае госпожа Александрова.
ДОКЛАДЧИК АННА АЛЕКСАНДРОВА: Уважаема госпожо Председател, уважаеми дами и господа народни представители! На основание ч