Гласуване №63
ЗИД на Изборния кодекс - второ гласуване - процедура за удължаване на работното време
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ВАЛЕРИ СИМЕОНОВ: Подлагам на гласуване процедурата, предложена от госпожа Стоянова, за удължаване на днешното заседание до приемането на точки втора и трета. (Реплики: „Нищо не се чува!“)
ДИМИТЪР ДАНЧЕВ (БСП за България, от място): В момента какво подложихте на гласуване?
ПРЕДСЕДАТЕЛ ВАЛЕРИ СИМЕОНОВ: Подлагам на гласуване предложението на госпожа Стоянова за удължаване на днешното заседание до приемането на точки втора и трета от дневния ред.
Господин Тишев и господин Кутев – моля, квесторите, съдействайте.
Гласували 161 народни представители: за 91, против 60, въздържали се 10.
ГЕОРГИ СВИЛЕНСКИ (БСП за България, от място): Процедура!
ПРЕДСЕДАТЕЛ ВАЛЕРИ СИМЕОНОВ: И сега – по процедурите на господин Летифов, господин Ченчев, господин Ибрямов и господин Божанков по отношение начина на гласуване и забележките по отношение на системата. Вече е извършена проверка на системата – системата работи безупречно, няма подмяна… (Реплики от „БСП за България“ и ДПС.)
Момент, изслушайте ме. Няма подмяна на вота на никой народен представител, няма и промяна на местата на народните представители – никой не е променил местостоенето си. По тази причина – поради скоростта на подаването на текстовете, системата отчита гласуването на всеки един от Вас. Това е.
След като държите заседанието да върви по-бавно, тогава то ще върви по-бавно и ще изчакаме, но никой не е променял мястото си – аз следя гласуването, оттук много добре се вижда, с изключение на това, че госпожа Дариткова стана и излезе от залата. Това е.
Какво има – процедура?
Поредната процедура.
ГЕОРГИ СВИЛЕНСКИ (БСП за България): Благодаря, уважаеми господин Председател.
Проблемът не е дали всеки е гласувал от място и дали си е сменял мястото за гласуване – проблемът е в чл. 66 от Правилника на Народното събрание,