Гласуване №2
Процедура-Цв.Караянчева - нова точка - ветото- т.8
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦВЕТА КАРАЯНЧЕВА: Добър ден, колеги!
Има кворум. (Звъни.) Откривам заседанието.
Колеги, знаете, че по Закона за допълнение на Закона за приватизация и следприватизационен контрол беше наложено вето от президента. Той е върнат в Народното събрание, както вчера Ви информирах. На основание чл. 53, ал. 5 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание предлагам да бъде включена в седмичната Програма за работа на Народното събрание следната допълнителна точка: Ново обсъждане на Закона за допълнение на Закона за приватизация и следприватизационен контрол, приет от Народното събрание на 18 юли 2018 г., върнат за ново обсъждане с Указ № 197 от 20 юли 2018 г. на Президента на Републиката по чл. 101 от Конституцията на Република България.
Предлагам тази точка да влезе в нашата програма под № 8.
Моля, режим на гласуване.
Гласували 178 народни представители: за 175, против няма, въздържали се 3.
Предложението е прието.
Колеги, продължаваме с:
ПЪРВО ГЛАСУВАНЕ НА ЗАКОНОПРОЕКТА ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ЗАКОНА ЗА ПЪТИЩАТА.
Вчера се изчетоха докладите, министърът се изказа.
Мотивите на вносител – заповядайте, господин Ненков.
Преди господин Ненков, господин Стойнев, заповядайте за процедура.
ДРАГОМИР СТОЙНЕВ (БСП за България): Уважаема госпожо Председател, уважаеми дами и господа народни представители! Когато разискваме такъв важен законопроект, който е една от основите в политическата програма на ГЕРБ, е нормално министърът на регионалното развитие и благоустройството да присъства тук, в залата.
Вчера той обеща, че ще дойде. Виждаме, че днес се е изнизал и може би няма да вземе участие в дебатите.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦВЕТА КАРАЯНЧЕВА: Не се е изнизал, просто отсъства, господин Стойнев.
ДРАГОМИР СТОЙНЕВ: Когато даваш обещание, госпожо Председател, нормално е да го спазваш, особено когато става дума за мини