Гласуване №14
Ратификация на Споразумението между правителството на Република България и Организацията на обединените нации за образовие, наука и култура (ЮНЕСКО) относно продължаване дейността на Регионалния център за опазване на нематериалното културно наследство в Югоизточна Европа в София като Център под егидата на ЮНЕСКО подписано на 10.11.2017г. в Париж -процедура за второ гласуване
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЕМИЛ ХРИСТОВ: Благодаря Ви, господин Будинов.
Подлагам на гласуване направеното процедурно предложение за второ гласуване на предложения законопроект.
Гласували 121 народни представители: за 121, против и въздържали се няма.
Предложението се приема.
Моля, представете текста, господин Будинов.
ДОКЛАДЧИК ЕВГЕНИ БУДИНОВ:
„ЗАКОН
за ратифициране на Споразумението между правителството на Република България и Организацията на обединените нации за образование, наука и култура (ЮНЕСКО) относно продължаване дейността на Регионалния център за опазване на нематериалното културно наследство в Югоизточна Европа в София като Център под егидата на ЮНЕСКО (категория 2), подписано на 10 ноември 2017 г. в Париж
„Член единствен. Ратифицира Споразумението между правителството на Република България и Организацията на обединените нации за образование, наука и култура (ЮНЕСКО) относно продължаване дейността на Регионалния център за опазване на нематериалното културно наследство в Югоизточна Европа в София като Център под егидата на ЮНЕСКО (категория 2), подписано на 10 ноември 2017 г. в Париж.“
Благодаря. (Ръкопляскания от ГЕРБ.)
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЕМИЛ ХРИСТОВ: Благодаря Ви, господин Будинов.
Веднага си личи школуваният глас.
ДОКЛАДЧИК ЕВГЕНИ БУДИНОВ: Благодаря Ви, господин Председател.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЕМИЛ ХРИСТОВ: Изказвания, уважаеми дами и господа народни представители? Няма изказвания.
Преминаваме