Гласуване №40
ЗИД на Закона за устройството и застрояването на Столичната община - второ гласуване - параграф 19
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЕМИЛ ХРИСТОВ: Изказвания? Няма.
Подлагам на гласуване предложението на народните представители Валентин Николов и Мария Илиева, което не се подкрепя от Комисията.
Гласували 110 народни представители: за 6, против 7, въздържали се 97.
Предложението не се приема.
Подлагам на гласуване предложението на народния представител Корнелия Нинова и група народни представители, което не се подкрепя от Комисията.
Гласували 116 народни представители: за 33, против 30, въздържали се 53.
Предложението не се приема.
Подлагам на гласуване предложението на народните представители Спас Панчев и Димитър Георгиев, което не се подкрепя от Комисията.
Гласували 113 народни представители: за 27, против 40, въздържали се 46.
Предложението не се приема.
Подлагам на гласуване редакцията, която Комисията предлага на текста на § 19.
Гласували 113 народни представители: за 88, против 2, въздържали се 23.
Предложението се приема.
ДОКЛАДЧИК ИСКРЕН ВЕСЕЛИНОВ: Предложение от народния представител Искрен Веселинов, направено по реда на чл. 83, ал. 5, т. 2 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание – създава се нов § 19а.
Комисията подкрепя предложението.
Комисията предлага да се създаде нов § 20:
„§ 20. В § 2, ал. 9 от преходните и заключителни разпоредби думите „и обслужващи“ се заличават, а думите „смесените многофункционални зони“ се заменят със „смесена многофункционална зона със занижени параметри“.“
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЕМИЛ ХРИСТОВ: Изказвания? Няма.
Подлагам на гласуване предложението на Комисията за създаване на нов § 20, с текст, предложен от Комисията и представен от докладчика.
Гласували 110 народни представители: за 84, против няма, въздържали се 26.
Предложението се приема.
Уважаеми народни представители, преди да прекратим заседанието за 30 минути, по инициатива на Комисията по въпросите на децата, младежта и спорта в почивката в източния кулоар ще бъде открита Великденска благотворителна изложба на картини на деца от 143-то училище „Георги Бенковски“ – София. Нейната кауза е „Деца помагат на деца“, а събраните средства ще бъдат дарени на деца, лишени от