Гласуване №3
ЗД на Закона за обществените поръчки - второ гласуване - параграф единствен - предложение от Филип Попов и група н.п. - процедура за допускане в зала
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЕМИЛ ХРИСТОВ: Благодаря, господин Митев.
Други изказвания?
Заповядайте.
Процедура, господин Кирилов.
ДАНАИЛ КИРИЛОВ (ГЕРБ): Уважаеми господин Председател, уважаеми народни представители! Не е процедура за прекратяване на дебата, а процедура за допуск. Моля за процедура за допуск на заместник-министъра на вътрешните работи господин Красимир Ципов. Защото, ако ще продължаваме този дебат, ние искаме да изясним как беше осъществено строителството на първите 30 км от тази ограда по времето на Орешарски. Какви бяха разходите, кои бяха доставчиците? Някой пита и за гаранциите – има ли гаранции за тези 30 км? Едноредова ли беше по времето на Орешарски оградата или двуредова? (Реплики от „БСП за България“.)
Затова прокуратурата, госпожо Нинова, може да се произнесе по всеки един въпрос, по който прецени, че са налице предпоставките по НПК. Вие това добре го знаете. Но това, че има проверка, с оглед презумпцията за невиновност, не означава, че проверката е приключила и че имаме постановена присъда.
Моля за допуск!
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЕМИЛ ХРИСТОВ: Благодаря, господин Кирилов.
Ще подложа на гласуване процедурното предложение за допуск в зала на заместник-министъра на вътрешните работи господин Ципов, направено от народния представител Данаил Кирилов.
Гласували 145 народни представители: за 122, против 7, въздържали се 16.
Предложението е прието.
Моля, поканете господин Ципов в залата.
Продължаваме с изказванията.
Заповядайте, имате думата.
ЯВОР БОЖАНКОВ (БСП за България): Уважаеми господин Председател, уважаеми колеги! Когато на първо четене на Комисия Вашите областни управители отговориха шокиращо на въпросите на народните представители как ще гарантират качество и най-добра цена „Аз обичам да си работя със стари фирми, дето съм им взел страха“, помислих, че това не е правилно. Но сега започвам да виждам позитивите и дори се колебая дали не сте прави.
В крайна сметка защо са им нужни на хората нагласени обществени поръчки с предизвестен победител? Защо директно да не си избирате фирмите? Ако Ви пречат обществените поръчки, ако Ви пречат двете инстанции при обжалването на ОВОС-и, ако Ви пречи правовият ред, няма нищо лошо да оформите законодателството по свой образ и подобие, а в крайна сметка българските граждани ще оценят то