Гласуване №17
ЗИД на Закона за пряко участие на гражданите в държавната власт и местното самоуправление - второ четене - параграф 2 - процедура Хамид Хамид-пряко предаване по БНТ и БНР
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Обратно становище – заповядайте. (Оживление и ръкопляскания от ГЕРБ.)
СТАНИСЛАВ АНАСТАСОВ (ДПС): Благодаря Ви, госпожо Председател.
Уважаеми народни представители, уважаеми колеги! Господин Хамид, разбирам желанието Ви за повече откритост, но, честно казано, май ще ме е срам тук да потъпкваме универсална Харта на човешките права и други важни международни документи. А пък и, честно казано, господин Хамид, часът е 11,04 ч., камерите трябваше да работят, защото парламентарният контрол вече трябваше да е започнал. Така че предложението Ви е безсмислено.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Подлагам на гласуване направеното процедурно предложение за пряко излъчване на гласуването по този Законопроект, направено от господин Хамид.
Моля, гласувайте.
Гласували 146 народни представители: за 38, против 72, въздържали се 36.
Предложението не е прието. (Реплики от ДПС.)
Прегласуване – господин Хамид. (Оживление в ГЕРБ.)
ХАМИД ХАМИД (ДПС): Уважаема госпожо Председател на Народното събрание, уважаеми господин Стоилов – заместник-председател на Народното събрание, уважаеми господин Хайтов – заместник-председател на Народното събрание (шум и реплики от ГЕРБ), уважаеми господин Главчев – заместник-председател на Народното събрание, уважаема госпожо Манолова, уважаеми господин Чавдар Георгиев (тропане по банките, шум и реплики от ГЕРБ), уважаеми колеги...
Може ли малко ред в залата, госпожо Председател?
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Когато надминахте всички възможни парламентарни трикове в зала, реакцията е такава, господин Хамид.
Моля за ред в залата!
ХАМИД ХАМИД: Уважаема госпожо Председател, мерите с двоен аршин, защото, когато господин Казак си позволява тук да разтяга локуми цял ден и аз искам да му направите забележка, не му правите,