Гласуване №20
ЗД на Закона за държавната собственост - първо четене
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: И какво следва от това?
ЕМИЛ ДИМИТРОВ: Смятам, че е нищожен. Вие преценете. Ако искате отсега нататък, който експерт от което министерство иска – той да си внася закони.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Работата с експертите, които допускаме и в пленарна зала на последния ред, без да им чуем гласа, ни е ясна на всички. Неведнъж от тази трибуна съм се обръщала с въпрос защо допускаме гости, след като те не участват в пленарното заседание?
Дебатът продължава.
Има ли други народни представители, които желаят да вземат отношение? Няма.
Закривам дебата.
Подлагам на първо гласуване Законопроект за допълнение на Закона за държавната собственост, № 502-01-8, внесен от Министерския съвет на 30 януари 2015 г.
Моля, гласувайте.
Подкрепям по същество господин Димитров. Обръщам внимание на ръководствата на постоянните комисии, особено на тези, които са водещи, че при провеждане на заседанието на водещата комисия и обсъждането на законопроекта следва да се спазват нашите правила, с които самите ние сме се самоорганизирали.
Гласували 80 народни представители: за 58, против 2, въздържали се 20.
Предложението не е прието, тъй като кворумът е 64.
Процедура.
ПАВЕЛ ХРИСТОВ (ГЕРБ): Уважаема госпожо Председател, уважаеми колеги, правя процедура за прегласуване. Някои колеги не можаха да гласуват.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Моля народните представители да влязат в залата. Предстои гласуване. На ръба на кворума сме.
Поставям на прегласуване Законопроект за допълнение на Закона за държавната собственост, № 502-01-8, внесен от Министерския съвет на 30 януари 2015 г.
Моля, гласувайте.
Има ли още притичващи народни представители?
Гласували 86 народни представители: за 71, против 4, въздържали се 11.
Предложението е прието, с това и Законопроекта на първо четене.
Отрицателен вот – заповядайте, господин Атанасов.
СЛАВЧО АТАНАСОВ (ПФ): Госпожо Председател, колеги народни представители! Вземам думата за отрицателен вот не защото Законопроектът е лош или имаме забележки по него. Ние сме република с парламентарно упра