Гласуване №17
ЗИД на Закона за собствеността и ползването на земеделските земи - първо четене - процедура Р.Христов-да се мине и на второ четене
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Уважаеми колеги, дословно се позовавам на чл. 77, ал. 2 от Правилника: „Народното събрание може да реши по изключение двете гласувания да се проведат в едно заседание. Тази разпоредба се прилага само ако по време на обсъждането не са направени предложения за изменения или допълнения на Законопроекта. Бъдещи намерения за предложения между първо и второ четене са неотносими и ирелевантни към текста”, поради което подлагам на гласуване предложението на господин Румен Христов за гласуване в едно заседание на първо и второ четене на Законопроекта.
Моля гласувайте. (Силен шум в ДПС.)
Колеги, четете Правилника!
ЯНКО ЯНКОВ (ДПС, от място): Няма такава практика – в едно заседание да се гласува на първо и второ четене.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Гласували 130 народни представители: за 94, против 36, въздържали се няма.
Предложението е прието.
По начина на водене – заповядайте, госпожо Ахмедова.
ФЕРИХАН АХМЕДОВА (ДПС): Уважаема госпожо Председател, процедурата ми е по начина на водене, тъй като за краткото време не успях да направя справка с Правилника, не мога да го цитирам, но практически аз няма как да знам какво ще се случи преди първо четене и няма как да предвидя, за да направя такова предложение. Не знам как е по процедурата, но по същество ми се ограничава правото, което съм заявила, че искам да осъществя. Смятам, че ако в Правилника е така, както Вие казвате, са ограничени правата ми по отношение на предложенията, които като народен представител искам да направя.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Колеги, приемам, че не всички в момента разполагат с текста на Правилника. Заради това се позовах на него буквално. Мога да Ви дам моя екземпляр, за да прочетете какво сме приели и гласували като Народно събрание в нашия Правилн