Гласуване №3
Програма за работата на НС за 8 и 9 април 2015г. -процедура от В.Сидеров за отпадане на т.7
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Това процедурно предложение ще бъде подложено на гласуване. (Шум и реплики.)
Що се отнася до предложението на господин Сидеров – информирам народните представители, че до момента по надлежния ред в Деловодството на Народното събрание е постъпило предложение от господин Велизар Енчев и от господин Волен Сидеров и група народни представители за промяна в Правилника за организацията и дейността на Народното събрание по отношение на почивките между сесиите – подчертавам: между сесиите, тъй като Народното събрание е колективен орган, избран пряко от българските граждани. То работи на сесии, но се прави предложение от господин Енчев и от групата на „Атака” за промяна на цикличността на работа на Народното събрание.
Всяка една промяна в Правилника за организацията и дейността на Народното събрание с мое разпореждане се предоставя на Комисията по правни въпроси. След като бъде извървяна тази процедура, съответно ще влезе в пленарната зала.
На този етап нямаме готовност, тъй като господин Сидеров изрично подчерта, че току-що е внесено тяхното предложение, на господин Енчев – ден-два по-рано, няма как да се случи, преди темата да бъде обсъждана от Правната комисия, затова по процедура подлагам на гласуване предложението на господин Волен Сидеров за отпадане на т. 7 от седмичната ни програма, но без каквато и да била връзка с предложенията за промяна в Правилника, тъй като те трябва да изтърпят процедурата пред Правна комисия.
Режим на гласуване.
Гласували 160 народни представители: за 31, против 119, въздържали се 10.
Предложението не е прието.
Колеги, предстои полагане на клетва.
Моля, господин Кочков... (Шум и реплики.)
Процедура преди това – господин Стоилов. (Шум и реплики.)
Ние не сме приключили още с дневния ред... (Реплики.)
Всъщност, господин Стоилов, излезли сте. Заповядайте, кажете си процедурата, след което аз ще продължа.
ЯНАКИ СТОИЛОВ (БСП ЛБ): Госпожо Председател, госпожи и господа народни представители! Искам само да използвам случая в началото да поздравим тази част от българските граждани, които днес празнуват този ден. Това са българските роми или цигани, така както всеки предпочита да определи себе си. (Ръкопляскания.)
Но излизам и за друго – да Ви предложа да поканите министър-председателя на Република България господин Бойко Борисов, да даде информация във връзка с перспективите на България в енергетиката и специално за широко прокламирания газов хъб, който трябва да се направи на границата на България