Гласуване №2
ЗИД на Закона за отбраната и въоръжените сили на Република България - първо четене
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ДИМИТЪР ГЛАВЧЕВ: Защото взехте процедура по начина на водене.
Продължаваме с:
ПЪРВО ГЛАСУВАНЕ НА ЗАКОНОПРОЕКТ ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ЗАКОНА ЗА ОТБРАНАТА И ВЪОРЪЖЕНИТЕ СИЛИ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ.
Изказвания? Няма.
Подлагам на гласуване Законопроекта за изменение и допълнение на Закона за отбраната и въоръжените сили на Република България.
Моля, гласувайте.
Гласували 159 народни представители: за 132, против 7, въздържали се 20.
Законопроектът е приет на първо четене.
Отрицателен вот – господин Чуколов, заповядайте.
ДЕСИСЛАВ ЧУКОЛОВ (Атака): Благодаря Ви, господин Председател.
Уважаеми колеги, за този закон гласувах „против” като патриот, като националист. Националист не е странна дума. Искам да знаете това. Много отвътре някой път Ви идва да кажете: „Ама, той бил националист, той бил еди-какъв си.” Когато кажеш това, когато го споделиш с чужденец, той казва: „Чакай, във Вашия парламент всички трябва да бъдете патриоти, трябва да бъдете националисти, трябва да си отстоявате Вашето.”
С това гласуване не си отстояхме нашето, колеги. Напротив –тук си дадохме суверенитета. С този Закон позволихме да идват чужди управляващи, военни и да командват нашите войски. Направихме така, че както вчера каза и господин Сидеров, ще дойде турският генерал тук, ще поздрави нашата войска с „Мараба, аскер” и те би трябвало да му отвърнат. Естествено,