Гласуване №16
ЗИД на Закона за собствеността и ползуването на земеделските земи - второ четене - параграф 2 (става параграф 3) - предложение от Ф. Попов - т.3, ал.7-добавка
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Да, има го в предложението, което по принцип е подкрепено от Комисията.
Поставям на гласуване предложението на господин Попов – в § 3, т. 3 за промяна на ал. 7: след края на изречението „отправено до кмета на общината” да се добави изречението, което изчетох – „Не се допуска участие в споразумение и предоставяне на право на ползване на масиви и на лице – свързано лице по смисъла на Търговския закон, с лице по предходното изречение”.
Режим на гласуване.
Гласували 103 народни представители: за 50, против 22, въздържали се 31.
Предложението не е прието.
Прегласуване – господин Миков.
МИХАИЛ МИКОВ (БСП ЛБ): Благодаря Ви, уважаема госпожо Председател.
Уважаеми народни представители, смисълът на предложението, което е подкрепено по принцип, се обезсмисля при неприемането на този текст.
Какво правят сега тези арендатори, които ползват белите петна? Едната година, в едната община играят с едно юридическо лице и не плащат, следващата година отиват в същата община с друго юридическо лице, а това юридическо лице отива в община, с която не е имало отношения. Аз мога да извадя и ще Ви направя един пълен списък на тази далавера по ощетяване на собствениците на така наречените „бели петна”. Белите петна са противоконституционно ползване на собственост – държавно, административно. Тази дискусия я водим трето Народно събрание. Не виждам смисъл това да се приема и да се казва, че се приема и подкрепя по принцип, ако остане възможността със свърза