Гласуване №34
Закон за Сметната палата - второ четене - член 15 - нов - предложение от Кадиев
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Благодаря Ви.
Имате процедурно предложение?
Заповядайте.
ЙОРДАН ЦОНЕВ (ДПС): Благодаря Ви, госпожо Председател.
Правя процедура за редакционна поправка в ал. 2 на чл. 15, която е предизвикана от предложението на господин Кадиев. Ако то бъде прието, аз предлагам ал. 2 да изглежда по следния начин:
„(2) Членовете на Сметната палата, избрани по реда на ал. 1 на чл. 15, получават възнаграждение в размер 80 на сто от основното месечно възнаграждение на председателя.”
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Разбрах Ви.
ДОКЛАДЧИК МЕНДА СТОЯНОВА: Защо едното го връзваш с другото?
ЙОРДАН ЦОНЕВ (ДПС, встрани от микрофоните): Защото не осъществяват друга дейност – само за това.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Други народни представители? Няма желаещи за изказване.
Дебатът е закрит. Преминаваме към гласуване.
Направени са редакционни предложения в хода на дискусията.
Първо ще поставя на гласуване предложението на господин Кадиев, който предложи чл. 15, ал. 1 да гласи: „Народното събрание избира по предложение на председателя на Сметната палата двама членове”. Това е предложението.
Гласуваме предложението на господин Кадиев.
Гласували 124 народни представители: за 36, против 57, въздържали се 31.
Предложението не е прието.
Предложението на господин Цонев бе направено под условие – ако се приеме редакцията на господин Кадиев. (Реплика от народния представител Георги Кадиев.)
В стенограмата много ясно е казано, господин Кадиев. Той не възразява, Вие възразявате.
Сега поставям на гласуване предложението на Комисията за създаване на нов чл. 15 в редакцията и наименованието му по доклада на Комисията.
Гласуваме.
Гласували 137 народни представители: за 106, против 23, въздържали се 8.
Предложението е прието.
Отрицателен вот – господин Янаки Стоилов.
ЯНАКИ СТОИЛОВ (БСП ЛБ): Госпожо Председател, госпожи и господа народни представители! Гласувах „против” този текст, защото той е поредното предложение на денационализаторската политика, която се провежда; защото той е основан на принципа, казан вече от част от бъдещите членове на Сметната палата: „Парите – Ваши, решенията – наши”. Тоест българските граждани, кои