Гласуване №29
Закон за Сметната палата - второ четене - член 12
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Обратно становище? Няма.
Поставям на гласуване направеното процедурно предложение за прекратяване на разискванията по чл. 12. (Реплика от народния представител Мая Манолова.)
Ако ми кажете на какво основание от Правилника мога да й дам думата. На второ четене сме – направете си справка. Няма поставени въпроси към нея. По направените предложения между първо и второ гласуване само народни представители могат да коментират в залата. Направете си справка с Правилника. Аз се запознах много внимателно с него. (Оживление в БСП ЛБ.)
Гласуваме направеното процедурно предложение.
Гласували 101 народни представители: за 79, против 18, въздържали се 4.
Предложението е прието. Дебатите са закрити.
Преминаваме към гласуване.
Поставям на гласуване предложението на народните представители Румен Гечев, Корнелия Нинова, Петър Кънев, Чавдар Георгиев, Филип Попов, Мая Манолова, Димитър Горов, Георги Търновалийски и Атанас Мерджанов. Комисията не подкрепя предложението.
Гласували 111 народни представители: за 21, против 76, въздържали се 14.
Предложението не е прието.
Има няколко оттеглени предложения.
Сега гласуваме предложението на Комисията за редакция на чл. 12, с наименованието на този член „Състав на Сметната палата”, така както е по доклада на Комисията.
Гласували 115 народни представители: за 91, против 22, въздържали се 2.
Предложението е прието.
Господин Търновалийски – първи отрицателен вот.
ГЕОРГИ ТЪРНОВАЛИЙСКИ (БСП ЛБ): Уважаема госпожо Председател, колеги! Гласувах „против”, защото най-лесният начин да попречиш една институция да работи ефективно, да изпълнява функциите си по закон ефективно е като й променяш закона на шест месеца и като на шест месеца правиш преструктуриране.
СТАНИСЛАВ ИВАНОВ (ГЕРБ, от място): Вие защо го променихте?
ГЕОРГИ ТЪРНОВАЛИЙСКИ: Вие ми звучите като онази песен – моят закон е по-добър от Вашия.
СТАНИСЛАВ ИВАНОВ (ГЕРБ, от място): Такава песен няма!
ГЕОРГИ ТЪРНОВАЛИЙСКИ: Има ли смисъл в това? Това ли трябва да бъде отношението към толкова важна тема, каквато е тази за Сметната палата? Това показва какво е Вашето отношение по тази толкова важна тема.
Какво се е случвало миналата година – това в момента не е важно. (Смях от ГЕРБ.)
Важно е какво днес Вие ще свършите, как днес Вие се разбрахте да разпр