Гласуване №47
Закон за бюджета за държавното обществено осигуряване за 2017г. - второ гласуване- Член 10 - предложение от Валери Симеонов, Кр.Каракачанов, В.Сидеров и група н.п. (...200лв..)
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Други народни представители?
Господин Байрактаров.
ДИМИТЪР БАЙРАКТАРОВ (ПФ): Процедура по начина на водене вземам, уважаема госпожо Председател.
Тъй като колегата Гьоков изрече откровени лъжи: повтарям, откровени лъжи – публично известен факт е, че Патриотичният фронт никога, по никакъв начин не е участвал в управлението. Нито има назначени министри от Патриотичния фронт, нито има назначени заместник-министри, нито има областни управители, подобластни, надобластни, каквито искате лица в изпълнителната власт, тоест тук Гьоков от БСП, който явно е много зажаднял за власт, си позволи да излъже…
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Към мене! Към мен – Вие сте в процедура по начина на водене.
ДИМИТЪР БАЙРАКТАРОВ: Така е, затова Ви правя процедура по начина на водене, защото Вие трябваше да реагирате незабавно на една лъжа, която е публично известна.
Патриотичният фронт е подкрепял и винаги е заявявал програма за управление – нещо, което преди ден беше потвърдено и от премиера в оставка Борисов.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Процедура.
ЦВЕТА КАРАЯНЧЕВА (ГЕРБ): Уважаема госпожо Председател, уважаеми колеги! Предлагам процедура по удължаване на работното време до 16,00 ч.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Обратно становище? Няма.
Гласуваме.
Гласували 120 народни представители: за 112, против 1, въздържали се 7.
Предложението е прието.
Господин Гьоков, наистина бяхте споменати поименно, но това беше в процедура по начина на водене към мен. (Шум и реплики.)
Заповядайте – по начина на водене се иска процедура.
ГЕОРГИ ГЬОКОВ (БСП ЛБ): Да, наистина по начина на водене, защото на процедура няма лично обяснение.
Госпожо Председател, допуснахте господин Байрактаров да обижда народни представители в процедури. (Силен шум, реплики и провиквания.)
Няма как да пропусна аз този момент, в който някой от трибуната на Народното събрание ме нарича „лъжец“. Нали разбирате това?
И трябва да го прекъсвате този човек, който говори така с ясната мисъл, че той – другият, няма как да се защити, щото по процедура не може да го направи това.
Съжалявам, че излизам на трибуната, щото то е излишно да се надприказва човек с господин Байрактаров. Просто ми се ще да кажа една българска поговорка, но ще влезем в много сложни обяснения.
Така че, мол