Гласуване №70
Закон за бюджета на Държавното обществено осигуряване за 2015 г. - второ четене - процедура - Цв.Михов да се удължи работно време до 23 ч.
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ДИМИТЪР ГЛАВЧЕВ: Обратно предложение? Няма.
Подлагам на гласуване току-що направеното процедурно предложение за удължаване на работното време до 23,00 ч.
Моля, гласувайте.
Гласували 164 народни представители: за 118, против 36, въздържали се 10.
Предложението е прието. (По-голямата част от Парламентарната група на БСП ЛБ излиза от пленарната зала. Скандиране: „До-виж-да-не!” от ГЕРБ.)
Госпожо Йорданова, продължете доклада.
ДОКЛАДЧИК ДИАНА ЙОРДАНОВА: Комисията подкрепя по принцип текста на вносителя и предлага следната редакция за § 4: (По-голямата част от Парламентарната група на ДПС излиза от пленарната зала.)
ПРЕДСЕДАТЕЛ ДИМИТЪР ГЛАВЧЕВ: Моля за тишина в залата.
ДОКЛАДЧИК ДИАНА ЙОРДАНОВА:
„§ 4. В Закона за здравето (обн., ДВ, бр...) се създава чл. 235а:
„Чл. 235а. (1) Който наруши разпоредбите на акта на Министерския съвет по чл. 103а, се наказва с глоба от 100 до 500 лв. за всеки отделен случай. При повторно извършване на същото нарушение глобата е в двоен размер от първоначално наложената.
(2) Ръководител на лечебно заведение, който наруши задълженията си по организацията на дейността за предоставяне на данни в регистъра по чл. 33, ал. 5, т. 1