Гласуване №4
Процедура -Г.Божинов-за отмяна на решението...
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ДИМИТЪР ГЛАВЧЕВ: Добре, подлагам на гласуване предложението на народния представител Георги Божинов за отмяна на току-що приетото решение.
Гласували 157 народни представители: за 54, против 96, въздържали се 7.
Предложението не е прието.
Има ли желаещи за прегласуване? Няма.
Отрицателен вот – заповядайте, господин Байрактаров.
ТАСКО ЕРМЕНКОВ (БСП ЛБ, от място): Как така – отрицателен вот на процедура?!
ПРЕДСЕДАТЕЛ ДИМИТЪР ГЛАВЧЕВ: Господин Байрактаров, нямате право на отрицателен вот. Може по начина на водене.
ДИМИТЪР БАЙРАКТАРОВ (ПФ): Добре, по начина на водене.
Правя тази процедура, за да се обърна към народните представители, а и да направя апел към Вас, господин Председател – Народното събрание да започне да работи продуктивно по дневния ред, защото това е важно! Затова и приехме да няма ваканция, било тя президентска или не знам си каква, кой както иска да я кръщава, но нека този път тези, които бяха възмутени от тази „ваканция“, да покажат, че наистина са били такива и да започнем да работим!
ПРЕДСЕДАТЕЛ ДИМИТЪР ГЛАВЧЕВ: Благодаря, уважаеми господин Байрактаров.
Преминаваме към следващата точка от дневния ред: