Гласуване №2
Решение за отмяна на Решение на НС от 12.102016г. за работата на НС през октомри и ноември 2016г.
1. Контекст от стенограмата
ВЕЛИЗАР ЕНЧЕВ: Всъщност нека да кажа това, което всички го мислят, но някой трябва да го изрече. „Атака“ от 12 октомври и от днес е новият златен пръст на управляващата коалиция, както бяхте през 2009 г., както бяхте през 2013 г. (Шум и реплики от ГЕРБ.)
ПРЕДСЕДАТЕЛ ДИМИТЪР ГЛАВЧЕВ: С какво сте засегнат лично, аз не разбрах?
ВЕЛИЗАР ЕНЧЕВ: Благодаря за Вашето внимание. Новият златен пръст! (Шум и реплики от ГЕРБ.)
ПРЕДСЕДАТЕЛ ДИМИТЪР ГЛАВЧЕВ: Благодаря Ви, господин Енчев.
Има ли други изказвания? Няма.
Преминаваме към гласуване.
Предлагам Ви Проекта за решение:
„РЕШЕНИЕ
за отмяна на Решение на Народното събрание за работата на Народното събрание през октомври и ноември 2016 г., обнародвано в „Държавен вестник“, бр. 81 от 2016 г.
Народното събрание на основание чл. 86, ал. 1 във връзка с чл. 74 от Конституцията на Република България
РЕШИ:
Отменя Решение на Народното събрание за работата на Народното събрание през октомври и ноември 2016 г., което е обнародвано в „Държавен вестник“, бр. 81 от 2016 г.“
Моля, гласувайте.
Гласували 187 народни представители: за 177, против няма, въздържали се 10. (Частични ръкопляскания от БСП ЛБ.)
Господин Цветанов – процедура, заповядайте.
Уважаеми колеги, само да Ви кажа, че в резултат на това решение преминаваме към редовен режим на работа: сряда, четвъртък и петък редовни пленарни заседания.
ЦВЕТАН ЦВЕТАНОВ (ГЕРБ): Уважаеми господин Председател! Във връзка с хабенето на парламентарното време и спекулацията за това кой иска да почива, или кой иска да промени работното време на българския парламент в пленарната зала, от Парламентарната група на ГЕРБ ще направя предложение за работата на Народното събрание през ноември 2016 г.
„Народното събрание на основание чл. 74 и чл. 86, ал. 1 от Конституцията на Република България
РЕШИ:
1. Народното събрание не провежда пленарни заседания за времето от 2 до 4 ноември 2016 г. включително.
2. За времето от 2 до 4 ноември 2016 г. включително народните представители не ползват служебен транспорт от Народното събрание, с изключение на дните, в които са участвали в заседания на парламентарни комисии.“
Това е предложението, което правим, за да може действително да се спрат всякакви спекулации и, разбира се, да не се прави злоупотреба със служебния транспорт на Народното съб