Гласуване №19
Закон за предоставяне на помощ за изплащане на задължения на "НЕК" ЕАД - второ гласуване - член 3
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ДИМИТЪР ГЛАВЧЕВ: Благодаря Ви, уважаеми господин Стойнев.
Подлагам на гласуване предложението, направено от народния представител Валери Симеонов за прекратяване на разискванията.
Гласували 115 народни представители: за 89, против 25, въздържал се 1.
Предложението е прието.
Подлагам на гласуване текста на вносителя за чл. 3, подкрепен от Комисията.
Гласували 110 народни представители: за 90, против 11, въздържали се 9.
Член 3 е приет.
Подлагам на гласуване чл. 4, наименованието на подразделението „Заключителна разпоредба“, както и параграф единствен по вносител. Всички те са подкрепени от Комисията.
Гласували 120 народни представители: за 97, против 9, въздържали се 14.
Член 4, наименованието „Заключителна разпоредба“, както и параграф единствен с неговото съдържание по доклада са приети, а с това и Законопроектът на второ гласуване. Благодаря Ви.
За отрицателен вот, заповядайте господин Тренчев.
АНТОНИ ТРЕНЧЕВ (РБ): Уважаеми господин Председател, уважаема госпожо Министър, уважаеми колеги! Гласувах „против“ и нека не Ви заблуждава, че част от колегите на Реформаторския блок гласуваха „за“ - не по убеждения, а защото наистина е доста деликатна ситуацията, материята е доста сложна. На първо четене доста голяма част от нас подкрепиха, но сега имахме тежки разколебавания най-вече за начина, по който се подходи. Продължавам да настоявам, че е абсолютен нонсенс и е напълно нередно да се очаква от нас да гласуваме и да подкрепим нещо, детайлите на което стават известни часове след гласуването. Не виждам какво пречеше да отложим до утре сутрин гласуването. Аргументът, че ще платим лихви от 300 хил.