Гласуване №20
ЗИД на Закона за електронното управление - второ гласуване - наименование
1. Контекст от стенограмата
ДОКЛАДЧИК ИВАН ВЪЛКОВ: Редакционно.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Подлагам на гласуване направеното редакционно предложение от господин Вълков наименованието на Закона да бъде „Закон за допълнение на Закона за електронното управление“.
Гласували 88 народни представители: за 88, против и въздържали се няма.
Предложението е прието единодушно.
ДОКЛАДЧИК ИВАН ВЪЛКОВ:
„§ 1. В § 46, ал. 3 от Преходните и заключителните разпоредби на Закона за допълнение на Закона за електронното управление (обн. ДВ, бр. 50 от 2016 г.) се създава изречение второ:
„До влизането в сила на Правилника за дейността, структурата и организацията на Държавна агенция „Електронно управление“, функциите и дейностите по електронното управление се изпълняват от министъра на транспорта, информационните технологии и съобщенията по досегашния ред.“
Заключителна разпоредба
§ 2. Законът влиза в сила от 1 юли 2016 г.“
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Колеги, тук в § 1, където се възпроизвежда наименованието на Законопроекта по вносител, господин Вълков правилно при доклада съобрази вече гласуваното от пленарната зала наименование, а именно „Закона за допълнение“.
Подлагам на гласуване § 1 с тази промяна – „Закон за допълнение на Закона за електронното управ