Гласуване №13
ЗИД на Закона за енергетиката - второ гласуване-предложение от В.Симеонов нова ал.4 в пар.1
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ КИРИЛ ЦОЧЕВ: Уважаеми колеги, първо ще гласуваме предложение на народните представители Делян Добрев, Валентин Николов, Александър Ненков и Мартин Димитров по т. 2, което не е подкрепено от Комисията – по т. 1 е прието, по т. 2 е отхвърлено, гласуваме неподкрепено от Комисията предложение.
Гласували 106 народни представители: за 58, против 25, въздържали се 23.
Предложението не е прието.
Гласуваме редакционно предложение, направено в пленарната зала, на народния представител Валери Симеонов – в § 1, в чл. 30 се създава ал. 4, чета за яснота:
„(4) Комисията не регулира цените за продажба на топлинна енергия и не определя цени по чл. 33, ал. 1 на производители, които съгласно одитираните годишни финансови отчети за някои от предходните три календарни години имат общи годишни приходи над 5 милиона…”
Предложението на господин Симеонов е „500 хиляди”. Нали така?
ВАЛЕРИ СИМЕОНОВ (ПФ, от място): Може ли поотделно?
ПРЕДСЕДАТЕЛ КИРИЛ ЦОЧЕВ: Точно, поотделно ги гласуваме – цифрата „5 000 000” да се замени с цифрата „500 000”.
Гласуваме!
Гласували 120 народни представители: за 43, против 14, въздържали се 63.
Предложението не е прието.
След „5 000 000” изречението продължава: „и приходите им от продажба на електрическа енергия от комбинирано производство на топлинна и електрическа енергия надвишават 35 на сто от общите им годишни приходи” – предложението на уважаемия господин Симеонов е цифрата „35” да бъде заменена с цифрата „18”. Нали така, господин Симеонов? Да.
Режим на гласуване, уважаеми колеги. Има ли колеги, които не са гласували? Не виждам вдигната ръка.
Гласували 127 народни представители: за 57, против 4, въздържали се 66.
Предложението не е прието.
Прегласуване – господин Симеонов.
ВАЛЕРИ СИМЕОНОВ (ПФ): Господин Председател, уважаеми колеги народни представители! Баналната причина да поискам прегласуване е, че някой не е гласувал. Да, има такива. Но молбата ми е да се опитаме наистина да помогнем на българската енергетика. Тук само с това решение ще икономисаме стотици-милиони. Бъдете патриоти! Благодаря