Гласуване №130
ЗИД на Изборния кодекс - второ гласуване - параграф 83 - предложение от Четин Казак за редакция-прегласуване
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Това подложих на гласуване. Предложението не беше подкрепено. Госпожа Ахмедова поиска прегласуване на този текст.
Прегласуване на редакционното предложение на господин...
Гласували 122 народни представители: за 36, против 69, въздържали се 17.
Предложението не е прието.
За отрицателен вот – господин Лазаров.
ДИМИТЪР ЛАЗАРОВ (ГЕРБ): Уважаема госпожо Председател, гласувах против предложението на господин Казак. Мисля, че той впоследствие също осъзна за какво става въпрос. Не става въпрос затова, че на митинги и манифестации биха се ползвали знамена с българския герб. Става въпрос в забраната в агитационните материали да фигурират гербът и знамето на България в един плакат или... Това е съществуващ текст. За това става въпрос. Гербът и знамето на България не могат да се ползват навсякъде, още повече агитационни материали. А не на митинг, на манифестации, на шествие някой да носи българското знаме.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Разбрахме Ви, господин Лазаров. Благодаря Ви.
Колеги, предлагам да гласуваме предложението на Комисията за редакция на § 83 по вносител за промените в чл. 183,
ал. 4.
Гласували 115 народни представители: за 95, против 19, въздържал се 1.
Предложението е прието.
Отрицателен вот.
СТАНИСЛАВ АНАСТАСОВ (ДПС): Благодаря, господин Председател.
Освен всички изредени тук аргументи гласувах против това предложение, защото не мога да си представя как ще направим сега едни европейски избори без европейското знаме на плаката? При нарастващия евроскептицизъм в Европа как ще промотираме европейската идея дори без знамето?
Благодаря.
ПРЕДСЕДАТЕЛ КИРИЛ ЦОЧЕВ: Благодаря, господин Анастасов.
Заповядайте за втори отрицателен вот.
ЕРДЖАН ЕБАТИН (ДПС): Уважаеми колеги, гласувах против, защото считам, че и в предизборните мероприятия партиите трябва да възпитаваме усещане за държавност сред нашите избиратели. И Ви заявявам, че независимо от тази забрана ние от ДПС ще използваме българското знаме, за да възпитаваме усещането за държавност сред нашите избиратели и няма да се спрем. (Единични възгласи, браво от ДПС.)
ПРЕДСЕДАТЕЛ КИРИЛ ЦОЧЕВ: Трети отрицателен вот?