Гласуване №2
Решение за приемането на Национална здравна стратегия 2020
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Реплики? Няма.
Други народни представители? Няма.
Дебатът е закрит.
Подлагам на гласуване:
„Проект
РЕШЕНИЕ
за приемане на Национална здравна стратегия 2020 Народното събрание на основание чл. 86, ал. 1 от Конституцията на Република България и чл. 3, ал. 2 от Закона за здравето
РЕШИ:
Приема Национална здравна стратегия 2020.”
Приложение – в редакцията на Комисията.
Гласуваме.
Гласували 145 народни представители: за 103, против 27, въздържали се 15.
Предложението е прието, с това е приета и Националната здравна стратегия.
Отрицателен вот – господин Ерменков.
ТАСКО ЕРМЕНКОВ (БСП ЛБ): Уважаема госпожо Председател, уважаеми колеги! Гласувах отрицателно и предполагам, че повечето от Вас щяха да го направят, както каза господин Абу Мелих – ако не бяхте управляващи!
Разбирам, че Стратегията е наистина важна, за да продължат строително-ремонтни работи по болниците. Това е вярно, но ние, като Народно събрание, едва ли можем да си позволим, заради това че ще се строят и ремонтират болници, да приемаме неща, свързани със здравето на човека, които нямат нищо общо с подобряването на здравната услуга; да продължаваме да създаваме впечатление, че решенията, които вземаме, са повече в полза на строителни фирми, отколкото в полза на пациента, защото в крайна сметка така може да излезе.
Не можем да си позволим да профанираме с нашите решения такива документи, наречени