Гласуване №16
ЗИД на Конснтитуцията на Република България - второ четене - параграф 1 а-предложение от Явор Хайтов и група н.п.
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Втора реплика? Няма.
Дуплика ще ползвате ли, господин Казак? Не.
Сега вече дебатът е закрит.
Предстои гласуване, приканвам народните представители в залата.
Подлагам на гласуване предложението на народните представители Явор Хайтов, Румен Йончев, Георги Ковачев, Светлин Танчев и Борислав Иглев в частта, в която Комисията не го подкрепя.
Гласуваме неподкрепено от Комисията предложение.
Гласували 224 народни представители: за 44, против 24, въздържали се 156.
Предложението не е прието.
Подлагам на гласуване предложението на колегите от АБВ в частта по т. 2 и 3, като в тази част предложенията не са подкрепени от Комисията. (Реплики от АБВ.)
ДОКЛАДЧИК ДИМИТЪР ЛАЗАРОВ: Те го оттеглиха.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Пропуснала съм – предложението е оттеглено.
В залата господин Славов подкрепя редакцията на Комисията: „държи с мнозинство две трети от народните представители”, е текстът на Комисията, да бъде записано „от всички народни представители”. Конституцията има примери и в едната, и в другата посока специално за гласуване с „две трети членовете на Инспектората”. Коректният термин е „две трети от народните представители”, но така или иначе господин Славов е направил предложението, аз съм длъжна да го допусна...
МИХАИЛ МИКОВ (БСП ЛБ, от място): „Народните” са всички народни представители.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Така е, така е, но той има друго виждане и аз съм длъжна