Гласуване №10
Решение за създаване на Временна комисия по исканията на Главния прокурор на Република България, за даване на разрешение за възбуждане на наказателни преследвания срещу Волен Сидеров и Десислав Чуколов, н.п. в 43-то НС
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ДИМИТЪР ГЛАВЧЕВ: То няма такава група, но добре. (Оживление, ръкопляскания в залата. Шум и реплики.)
Уважаеми колеги, моля за тишина.
Предлагам да гласуваме предложенията анблок, така направени от парламентарната трибуна.
Има ли други становища по въпроса? Няма.
Ще Ви запозная с четвърта точка, която придоби следния вид след направените предложения:
Председател: Димитър Главчев.
Членове: Десислава Атанасова, Чавдар Георгиев, Атанас Зафиров, Четин Казак, Хамид Хамид, Антони Тренчев, Гроздан Караджов, Христиан Митев, Емил Димитров, Стефан Кенов, Георги Ковачев, Явор Нотев, Илиан Тодоров, Светослав Белемезов, Лъчезар Никифоров и Ана Баракова.
Моля, гласувайте четвърта точка от Проекта за решение, а именно за председател и членове на Комисията.
Гласували 141 народни представители: за 141, против и въздържали се няма.
Четвърта точка от Проекта за решение, а именно състав на Комисията с председател и членове, е единодушно приет. (Ръкопляскания.)
Сега преминаваме към гласуване на целия Проект за решение, заедно с току-що приетата т. 4.
Моля, гласувайте.
Гласували 147 народни представители: за 136, против 11, въздържали се няма.
Решението за създаване на Временна комисия по исканията на главния прокурор на Република България за даване на разрешение за възбуждане на наказателни преследвания срещу Волен Николов Сидеров и Десислав Славов Чуколов, народни представители в Четиридесет и третото народно събрание, е прието.
Декларация от група. (Шум и реплики.)
Заповядайте – първо, господин Миков, а после господин Сидеров.
Извинявайте, господин Сидеров.
МИХАИЛ МИКОВ (БСП ЛБ): Благодаря Ви, уважаеми господин Председател.
Уважаеми госпожи и господа народни представители! Местните избори още не са приключили, но вече у нас има много повече въпроси, отколкото отговори. И те не са свързани с очакване за обявяване на официалните резултати от страна на Централната избирателна комисия, нито пък с анализ за представянето на отделни партии и кандидати, защото и преди, и след последната неделя беше ясно, че ГЕРБ са първа, а ние – втора политическа сила в България. И макар да загубихме тези избори, мисля, че никой не може да отнеме правото ни да коментираме всичко, което видяха милиони хора.
Големият въпрос, който днес всички си задават гласно, полугласно или подсъзнателно, е за бъдещето на демокрация