Гласуване №11
ЗИД на Наказателния кодекс - второ четене - параграф 2 -прегласуване от Ф.Попов
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ДИМИТЪР ГЛАВЧЕВ: Моля за ред в залата!(Силен шум и реплики.) Ред в залата!
Квесторите, ред в залата, ако обичате.
Прегласуване, ако обичате.
Гласуваме отново § 2 по доклада на Комисията, уважаеми колеги.
Гласували 148 народни представители: за 111, против 30, въздържали се 7. (Ръкопляскания от ГЕРБ и РБ.)
Параграф 2 е приет.
Отрицателенвот – заповядайте, господин Георгиев.
ЧАВДАР ГЕОРГИЕВ (БСП ЛБ): Вземам думата, за да обясня защо гласувах против този безумен текст, който днешните псевдодемократи, в борбата си срещу историята, наложиха на днешното Народно събрание. Това е бланкетна норма, която няма нищо общо с правото, бланкетна норма, която се родее с фашистките закони, които са приемани преди 1944 г., и точно това предложиха и гласуваха днес управляващото мнозинство.
В борбата си за демокрация и за намиране на оправдание за състоянието на днешна България Вие воювате с химерите от миналото, с историята и затова не се посвенихте да погазите и Конституцията, и да използвате Наказателния кодекс за средство срещу борбата с историята. Няма да успеете и никой няма да Ви повярва. (Депутати от ДПС напускат залата.)
Народът знае какво е била България, знае какво е сега, и знае къде е истинското й развитие. Не е това, което Вие предлагате. Раздялата на народа и на обществото не е пътят, който ще изведе България напред. (Ръкопляскания от БСП ЛБ.)
ПРЕДСЕДАТЕЛ ДИМИТЪР ГЛАВЧЕВ: Благодаря Ви, уважаеми господин Георгиев.
СТАНИСЛАВ ИВАНОВ (ГЕРБ, от място): Кой ще