Гласуване №14
Проект на Правилник за организацията и дейността на НС - Член 8 -предложение от Четин Казак
1. Контекст от стенограмата
ДИМИТЪР ЛАЗАРОВ: Да, процедурата при прегласуване. Ако някой оспорва резултата или не е успял да гласува – да, но ние слушахме в продължение на няколко минути отново същата теза, която ние вече един път гласувахме. Много Ви моля, изисквайте спазване на Правилника от колегите.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Аз мисля, че задължението за спазването е към всички народни представители, а не само който води заседанието да го спазва.
Преминаваме към по-нататъшно гласуване.
Господин Казак направи предложение по ал. 6, изречение второ.
По доклада на Комисията то звучи така: „Той не може да ръководи заседанието...”. Господин Казак предлага да бъде ясно изписан субектът и да се запише „Председателят”.
Гласуваме редакционното предложение на господин Казак, което наистина дава повече яснота в текста.
Гласували 136 народни представители: за 131, против няма, въздържали се 5.
Предложението е прието.
По отношение на ал. 7, последно изречение има направени предложения.
Първото е за отпадане на изречението: „В заседанията на съвета могат да участват представители на юридически лица с нестопанска цел, регистрирани за осъществяване на общественополезна дейност”.
Гласуваме предложението на господин Казак, което току-що възпроизведох.
Гласували 140 народни представители: за 41, против 72, въздържали се 27.
Предложението не е прието.
Госпожа Манолова предложи следната редакция на същото това изречение: „В заседанията на съвета могат да участват представители на граждански организации”.
Подлагам на гласуване предложението на госпожа Манолова.
Гласували 133 народни представители: за 34, против 87, въздържали се 12.
Предложението не е прието.
Сега гласуваме редакцията на чл. 8 по предложение на Комисията.
Гласували 138 народни представители: за 115, против 8, въздържали се 15.
Предложението