Гласуване №21
Предложение за произвеждане на национален референдум с въпроси: 1."Подкрепяте ли част от народните представители да се избират мажоритарно ?", 2."Подкрепяте ли въвеждането на задължително гласуване на изборите и националните референдуми?", 3. "Подкрепяте ли да може да се гласува и дистанционно по електронен път при произвеждане на изборите и референдумите?". - въпрос 3 - процедура за прегласуване - Д.Байрактаров
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Благодаря, господин Кирилов.
Поставям на гласуване редакцията на Проекта на решението, с неговото наименование „за произвеждане на национален референдум”, както следва да звучи след одобрението само на третия въпрос, единствен, за произвеждане на референдум. Гласуваме Проекта на решение, който току-що бе актуализиран от господин Кирилов.
Гласували 175 народни представители: за 131, против 41, въздържали се 3.
Предложението е прието.
Господин Касабов – отрицателен вот.
ВАЛЕНТИН КАСАБОВ (ПФ): Гласувах „против”, колеги, защото това, на което ставаме свидетели днес, е нещо нечувано в най-новата българска история. Току-що узаконихте най-голямата измама! И тази измама се осъществи с управляващото мнозинство – ГЕРБ и ДПС.
Ще Ви кажа какво ще се случи оттук нататък. Тълпи интелектуалци от циганските махали вкупом ще гласуват – този път няма да има индианска нишка, както и тълпи от смесените райони няма да имат клечки, нито шнурчета, за да могат да гласуват. Всички ще гласуват по правилния начин!
Днес се откри пазарът на най-способните хакери! Оттук нататък всъщност българският народ ще бъде винаги, по всяко време мамен! Честито на измамения български народ! Благодаря Ви. (Частични ръкопляскания от БСП ЛБ.)
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Заповядайте, господин Анастасов – втори отрицателен вот.
ГЕОРГИ АНАСТАСОВ (БСП ЛБ): Госпожо