Гласуване №18
Предложение за произвеждане на национален референдум с въпроси: 1."Подкрепяте ли част от народните представители да се избират мажоритарно ?", 2."Подкрепяте ли въвеждането на задължително гласуване на изборите и националните референдуми?", 3. "Подкрепяте ли да може да се гласува и дистанционно по електронен път при произвеждане на изборите и референдумите?". - въпрос 2
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Колеги, прегласуване.
Гласували 164 народни представители: за 80, против 59, въздържали се 25.
Предложението не е прието. (Възгласи.)
Остана третият въпрос, по който няма постъпили редакционни предложения.
Поставям на гласуване въпроса: „Подкрепяте ли да може да се гласува и дистанционно по електронен път при произвеждане на изборите и референдумите?”.
Режим на гласуване.
Гласували 197 народни представители: за 147, против 36, въздържали се 14.
Предложението е прието. (Ръкопляскания от ДПС.)
Заповядайте за прегласуване, господин Байрактаров.
ДИМИТЪР БАЙРАКТАРОВ (ПФ, от място): Прегласуване!
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Прегласуване – господин Байрактаров.
ДИМИТЪР БАЙРАКТАРОВ (ПФ): Благодаря, госпожо Председател.
Искам прегласуване, защото за пореден път ставаме свидетели на поредната политическа уговорка. (Викове отляво: „Ееее! Защо към нас, бе!”) На поредната политическа уговорка!
Ако Ви направи впечатление как така удобно паднаха гласовете за задължително гласуване и как удобно се вдигнаха, когато трябв