Гласуване №30
ЗИД на Закона за енергетиката - второ четене - параграф 7(става параграф 10)
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Ако се приеме след гласуване.
Подлагам на гласуване редакционното предложение, което господин Недев направи от трибуната в пленарната зала, което е идентично с предложението по доклада, но не е подкрепено от Комисията. Сега чуваме промяна в мнението на председателя на Комисията за отпадане на ал. 5 в т. 5 на чл. 100.
Гласували 119 народни представители: за 117, против няма, въздържали се 2.
Предложението е прието.
Сега гласуваме пълната редакция на § 10 без отпадналата т. 5 за създаване на ал. 5, която току-що вече отпадна.
Гласуваме § 10 по доклада.
Гласували 116 народни представители: за 116, против и въздържали се няма.
Предложението е прието.
ДОКЛАДЧИК ДЕЛЯН ДОБРЕВ: Предложение от народния представител Георги Божинов:
„Създава се § ...:
„§ ... В чл. 117, ал. 8 изречение трето се изменя така: „При ползване без постигнато съгласие, собственикът има право на обезщетение, включително законна лихва за забава, определено въз основа на приетата от Комисията методика.”
Комисията не подкрепя предложението.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Заповядайте, господин Божинов.
ГЕОРГИ БОЖИНОВ (БСП ЛБ): Уважаема госпожо Председател, уважаема госпожо Министър, заставам на трибуната, не само за да представя моето предложение, но за да потърся Вашата подкрепа, уважаеми колеги народни представители, и евентуално да чуя Вашето мнение, уважаема госпожо Министър.
Този чл. 117, ал. 8 урежда изключително важни обществени отношения. Това са случаите, при които има техническа възможност и свободен капацитет и в тези случаи собствениците на електрически уредби