Гласуване №20
ЗИД на Закона за енергетиката - второ четене - параграф 5 (става параграф 7) - предложение от Чавдар Георгиев - добавка т.2 и 5
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: И това да се мултиплицира и в т. 5 в изречението „Приходите от статистически прехвърляния на енергия от възобновяеми източници, които се използват за развитие на ВЕИ”.
Анблок подлагам на гласуване допълнението с текста, който изчетох в т. 2 и т. 5 в ал. 1 на чл. 36д.
Гласуваме.
Гласували 127 народни представители: за 111, против 7, въздържали се 9.
Предложението е прието.
Сега ще гласуваме предложението на господин Ерменков, който предлага в чл. 36е, ал. 1 „вноски във фонда в размер 5 на сто правят ежемесечно” тук да отпадне номерацията на т. 1 и т. 2 и да продължи текстът в цяло изречение: „Производителите на електрическа енергия и лицензираните лица, извършващи дейност в електроенергийната сфера от ежемесечните си приходи от сделки с електроенергия, с изключение на сделките за износ. Задължените лица по предходното изречение, на които е определена норма на възвръщаемост до 4 %, правят вноска във фонда в размер едно на сто.” И тук се слага точка, като до края изразът „от приходите от продадената електрическа енергия без ДДС” и т. 2 отпадат. Така ли е, господин Ерменков?
ТАСКО ЕРМЕНКОВ (БСП ЛБ, от място): Точно така.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Подлагам на гласуване предложението на господин Ерменков.
Гласували 129 народни представители: за 27, против