Гласуване №5
Програма за работата на НС за 31 март-1 април 2010г.-предложение М.Манолова за създаване на временна анкетна комисия като т.1
1. Контекст от стенограмата
МАЯ МАНОЛОВА: ... да бъдат установени отговорните лица и в крайна сметка да се изчисти имиджът на парламента. (Ръкопляскания от КБ.)
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Подлагам на гласуване предложението за включване като точка първа в работата ни за тази седмица – Съставяне на анкетна комисия със задача така, както е по предложението.
ПЕТЪР ДИМИТРОВ (КБ, от място): Пултът не работи.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Моля? Има хора до Вас, ще Ви помогнат. Знам, че се затруднявате със системата. Изисква се известен потенциал, за да се работи със системата. (Оживление в ГЕРБ.)
Гласували 208 народни представители: за 64, против 52, въздържали се 92.
Предложението не е прието.
Искам да поясня, без да има такава процедура: аз съм гласувала „за”, защото държа този случай да бъде изследван из основа и това ще се случи тогава, когато, най-вероятно в утрешния ден, ще имаме дебат по изменението и допълнението, където ще изнеса абсолютно всички факти по случая.
Госпожо Манолова, Вашата процедура за прегласуване.
МАЯ МАНОЛОВА (КБ): Уважаеми колеги, формално искам прегласуване, но по повод репликата на председателката на Народното събрание, че се иска капацитет, за да се гласува, ще Ви кажа, че се иска и капацитет, за да се прецени, че фактите и обстоятелствата около тази нагла измама няма как да бъдат констатирани по време на обсъждането на следващ законопроект. (Реплики от ГЕРБ.)
Впрочем, самият факт, че председателят и заместник-председателят на парламента внасят поправка на този закон, говори за това, че те се чувстват гузни по повод приемането на тези поправк