Гласуване №6
ЗИД на Закона за българските лични документи-второ четене - заглавие
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЛЪЧЕЗАР ИВАНОВ: Има направена процедура. (Реплика от народния представител Румен Такоров.)
КРАСИМИР ВЕЛЧЕВ (ГЕРБ, от място): Не можем да гласуваме процедурата!
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЛЪЧЕЗАР ИВАНОВ: Подлагам на гласуване параграфите 1, 2, 3 и 4.
Гласували 88 народни представители: за 88, против и въздържали се няма.
С пълно единодушие предложението е прието.
РЕПЛИКИ ОТЛЯВО: По групи!
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЛЪЧЕЗАР ИВАНОВ: Покажете резултата по групи. (Шум и реплики от КБ.)
КРАСИМИР ВЕЛЧЕВ (ГЕРБ, от място): Не ви ли е срам, бе, колеги!
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЛЪЧЕЗАР ИВАНОВ: Моля за ред в залата!
Господин Ципов, имате думата.
ДОКЛАДЧИК КРАСИМИР ЦИПОВ: „Преходни и заключителни разпоредби”.
Комисията подкрепя текста на вносителя за наименованието на подразделението на закона.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЛЪЧЕЗАР ИВАНОВ: Желания за изказвания? Няма.
Моля народните представители да гласуват.
Гласували 91 народни представители: за 89, против няма, въздържали се 2.
Предложението е прието.
Уважаеми народни представители, аз считам, че всички, които присъстват в пленарната зала, са изпратени тук, за да могат да дадат волята за един или друг законопроект – заради това хората са ги изпратили. Присъствието ви само духом в залата е обидно – това, което в момента се случва. Приемаме закон за личните документи. Да, знам, че негласуването също е форма на позиция, но има начин – „въздържал се”, гласувал „против” или „за”.
Това, което Вие в момента ни демонстрирате, е форма на бойкот на парламента! Това е форма на бойкот на парламента - моля да бъде стенографирано точно както се изразих! Това е безпрецедентно – да присъствате в парламента и да не гласувате! (Ръкопляскания от ГЕРБ.)
Мисля, че по този начин показвате отношение към законопроекта, който в момента разглеждаме. Може би това е вашето отношение – на пълна безпричастност към онова, което в момента се гласува. Присъстват