Гласуване №4
Решение по Годишен отчет за дейността на Държавна агенция"Национална сигурност" за 2009г.
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЛЪЧЕЗАР ИВАНОВ: Има ли обратно процедурно предложение? Няма.
Подлагам на гласуване направеното предложение от народния представител Нунев.
Моля народните представители да гласуват.
Гласували 157 народни представители: за 114, против 27, въздържали се 16.
Предложението е прието.
Преминаваме към следващата точка от дневния ред:
ВТОРО ЧЕТЕНЕ НА ЗАКОНОПРОЕКТА ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ЗАКОНА ЗА БЪЛГАРСКИТЕ ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ.
С доклада ще ни запознае заместник-председателят на Комисията по вътрешна сигурност и обществен ред.
Имате думата.
ДОКЛАДЧИК КРАСИМИР ЦИПОВ: Благодаря Ви, господин председател.
„Доклад относно второ гласуване на Законопроект за изменение и допълнение на Закона за българските лични документи, № 054-01-15, внесен от Красимир Ципов, Пламен Нунев и Галина Милева на 5 март 2010 г.
Закон за изменение и допълнение на Закона за българските лични документи.”
Комисията не подкрепя текста на вносителя и предлага наименованието на закона да се измени така:
„Закон за изменение на Закона за българските лични документи”.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЛЪЧЕЗАР ИВАНОВ: Има ли желания за изказвания? Няма.
Моля народните представители да гласуват.
Гласували 88 народни представители: за 85, против няма, въздържали се 3.
Предложението е прието.
ДОКЛАДЧИК КРАСИМИР ЦИПОВ: Комисията подкрепя текста на вносителя за параграфи 1, 2, 3 и 4.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЛЪЧЕЗАР ИВАНОВ: Желания за изказвания? Няма.
Моля народните представители да гласуват параграфи 1, 2, 3 и 4.
КРАСИМИР ВЕЛЧЕВ (ГЕРБ, от място): Защо не затворим вратите? Аз не мога да кажа на БСП и ДПС да влязат в залата.
ЧЕТИН КАЗАК (ДПС, от място): Лъчо, бий камбаната!
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЛЪЧЕЗАР ИВАНОВ: Отложете гласуването.
Моля квесторите да поканят народните представители да влязат в залата.
Процедура.
ПЕТЪР КУРУМБАШЕВ (КБ): Уважаеми господин председател, поради липса на кворум Ви моля да дадете 15-минутна почивка и учтиво да поканите народните представители да присъстват в залата. Благодаря Ви. (Шум и реплики от ГЕРБ.)
Няма кворум. Няма кворум!
КРАСИМИР ВЕЛЧЕВ (ГЕРБ, от място): Защо вашите хора излизат демонстративно? (Реплика от народния представител Атанас Мерджанов.)
ПЕТЪР КУРУМБА