Гласуване №26
ЗИД на Закона за генетично модифицираните организми - второ четене-параграф 72 - (става параграф 75 и 76)-само пар.75(чл.133)
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Още веднъж прочитам със забележката, която направи господин Ваньо Шарков. Член 134 става така:
„Чл. 134. Който наруши разпоредбата на чл. 79 или чл. 80, или не изпълни задължение по чл. 82, се наказва с глоба, съответно имуществена санкция от 500 000 до 1 000 000 лева.”
Има ли някакви забележки?
Подлагам на гласуване § 76 с това съдържание, което изчетох.
Гласували 84 народни представители: за 82, против няма, въздържали се 2.
Предложението е прието.
ДОКЛАДЧИК ИСКРА МИХАЙЛОВА: Предложение на народния представител Лъчезар Тошев за създаване на нов § 72а.
Предложението е оттеглено.
Комисията предлага да се създаде нов § 72а, който става § 77 със следната редакция:
„§ 77. Член 136 се изменя така:
„Чл. 136. Който наруши наложената с решение на Министерския съвет забрана по чл. 75, ал. 1 се наказва с глоба, съответно с имуществена санкция в размер от 300 000 до 1 000 000 лева.”
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Има ли съображения? Всичко е ясно.
ВАНЬО ШАРКОВ (СК, от място): Предлагам да вдигнем долната граница навсякъде.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Предлагате вдигане на долната граница на 500, както в предния текст, за да има съответност?
Да разбираме, че до края всички текстове са с вдигната долна граница?
Подлагам на гласуване § 77 с редакционната поправка в чл. 136 – долната граница на глобата или имуществената санкция да бъде в размер от 5